Folyamatos a jó idő, hétvége van, ilyenkor egyszerűen nem lehet otthon maradni. Főleg, ha hétágra süt a nap, mindenki fagyiimádó, és a gyerekek imádnak rohangálni. Na, nekünk erre igazi aduász ez a hely! Készüljetek egy egész napos programra, mert gyerekekkel simán benne van a zárásig maradás. Gyertek, megmutatom, miért szeretjük ennyire az Eis-Greissler Élményparkot! AuszTúra – Ausländerin úton.
Az Eis-Greissler története valójában nem egy klasszikus „vidámparkos” sztorival kezdődik, hanem egy családi vállalkozással. A Bucklige Welt dombjai között, Krumbach környékén egy családi tejgazdaság működött, ahol a tej nem ipari láncokba került, hanem egy ötletbe, mi lenne, ha ebből valódi, kézműves fagylalt készülne? Így indult el az Eis-Greissler története a 2000-es évek elején. Nem nagy marketinggel, nem befektetőkkel, hanem egy egyszerű, de nagyon erős gondolattal, hogy a minőségi tejből lehet valami különlegeset alkotni.A kis manufaktúra gyorsan ismert lett Ausztriában, mert nem a tömegízre mentek rá, hanem a natúr alapanyagokra és kreatív ízekre. A farmon készült fagylalt lassan branddé vált. Bécsben is van pár hely, ahol ilyen fagyit lehet kapni, nagyon szeretem. Ahogy nőtt az érdeklődés, egyre többen érkeztek nemcsak a fagyik miatt, hanem a hely miatt is. A látogatók szerették volna látni, honnan jön az, amit esznek, és ez adta az ötletet a következő lépéshez.
A farmból élményvilág lett, ebből nőtt ki az Eis-Greissler Élménypark. A koncepció egyszerű volt, ne csak egy fagylaltozó legyen, hanem egy élménypark, ahol a tej, a természet és a játék összekapcsolódik. A parkot úgy építették fel, hogy közben megmaradt a farmérzés, dombok, tér, állatok, és egy olyan hangulat, ami nem mesterségesen megcsinált, hanem organikusan nőtt bele a környezetbe.
A táj gyönyörű, dimbes-dombos, szeretem, mert igazán hangulatos, és odavagyok a vidéki Ausztriáért. Már nem az első alkalom, hogy a parkban járunk, de azt elmondhatom, hogy minden egyes alkalommal új élmény. A kisfiam is egyre több dolgot próbálhat ki és mindig találunk valami új attrakciót, na és hát persze a kézműves fagyik tömkelege, mindenféle isteni ízben.



A park előtt sima ügy a parkolás, a jegyvásárlás után meg irány a móka. Nyugi, ha csak egy fagyit ennétek, vagy ebédelnétek egy jót, révedve a táj szépségében, akkor jegy nélkül is van erre lehetőség. 🙂 Ha viszont belevetnétek magatokat a hullámvasút, csúszdák és trambulinok, vidám játékok világába, akkor hajrá! Indulhatunk?
Óóóó, nem jutunk ám messze, kapásból a vízi játszótéren találjuk magunkat. Halkan megjegyzem, na itt aztán lehet a szülőknek pihenni. Aztán lassan, de biztosan kiszabadulunk a víz „fogságából”, akár az egész napot el lehetne itt tölteni, de minden mást is látnunk kellett. Rögtön utána jön a hullámvasút, ami nem félelmetes, gyomorforgató típus, inkább az a „menjünk még” élmény. Aztán jöhet a lufis-felhő körhinta, amit egyszer nem elég kipróbálni, a fagolyó pálya, ami mindig egy nagy élmény, az ugrálópárnák, a toronycsúszda, a gokartpálya, a virtuális időutazás, ahol bemutatják a cég történetét. Kisvonat, látványos vetítések, játékos bemutatók és persze fagylaltkóstoló, itt nemcsak szórakoznak a gyerekek, hanem közben tanulnak is valamit.
A fagylaltválaszték önmagában egy élmény. A klasszikus ízek mellett olyan különlegességeket is meg lehet kóstolni, mint a tökmagolajos, a vajaskekszes, rebarbarás, szürke pipacs, mentás csoki, alpesi karamell, a mákos vagy a grízes császármorzsa fagyi. Mi percekig álltunk a pult előtt tanácstalanul, mert egyszerűen lehetetlen gyorsan dönteni és persze, az összeset kipróbálnád, szóval veszedelmes, de imádtuk!
Pár infó ami szerintem nagyon hasznos:
- Ha a vizi játszótéren is szeretnétek mókázni, akkor érdemes a nyári időszakban menni, fürdőruhát és váltóruhát ne felejtsetek el vinni a gyerekeknek. Kutyát bevinni a parkba nem lehet.
- Az étterem rész szerintem szuper, isteni a hamburger! 🙂 És a honlapot érdemes nézegetni, mert mindig vannak programok, pl. most májusban családi nap, ősszel Halloween partik, télen csodás karácsonyi fény installációk, tavasszal pedig húsvéti programok. Én megmondtam, hogy nem csak egyszeri alkalmas program… készüljetek, hogy visszatérő látogatók lesztek! 🙂











